3 podpowiedzi jak dobrze dobrać okulary kolarskie

 
 
 
 
 
 
Strona główna > PL-BLOG > 3 podpowiedzi jak dobrze dobrać okulary kolarskie
 

3 podpowiedzi jak dobrze dobrać okulary kolarskie

Każdy szanujący się rowerzysta wie, że okulary okularom nie są równe. I prawie każdy początkujący rowerzysta nie poświęci dostatecznej uwagi na wybór odpowiednich okularów. Oto 3 podstawowe rady, o których należy pamiętać wybierając swoje patrzałki. 

1. Szkiełka, szkiełka rowerzystów, świecą w ciemności, droga wygląda spoko...

To nie jest zakup okularów przeciwsłonecznych. Filter UV to nie jedyna rzecz, na którą trzeba zwrócić uwagę, choć słońce też jest ważne. Jeżeli potrzebujesz okularów, które poradzą sobie ze słońcem, powinieneś wybrać szkiełka koloru brązowego albo szarego. W dni pochmurne sprawdzą się z pewnością żółte szkła. Jeżeli lubisz jeździć o zmroku albo w lesie, wybierz szkła bezbarwne..

Nawet jeśli reumatyzm babci podpowiada co innego, jest nam jasne jak słońce, że nikt nie potrafi stuprocentowo przewidzieć pogody. Ty jednak wiesz, czy zamierzasz jechać przez Chorwację albo deszczową Islandię. Jeżeli nie masz takiego szczęścia i jeździsz po Polsce, dla pewności zaopatrz się we wszystkie wspomniane rodzaje szkieł oraz w okulary, w których możesz szkiełka kiedykolwiek wymienić na inne, w zależności od pogody.


2.  Nie każdy ma nos Brangeliny (Brad Pitt + Angelina Jolie)

Niestety genetyka, etniczna spuścizna, rasa sprawiają, że każdy nos jest inny. Ktoś ma szczęście i jego nos jest, jak klejnot drogocenny w koronie, ozdobą jego twarzy. Ktoś inny raczej by go nie chciał mieć wcale.

Z tego względu warto zainwestować w okulary dobrej jakości, w których możemy ustawiać mostek nosowy. Ten rodzaj okularów z łątwością można dostosować do każdego rodzaju nosa i twarzy. Mostek okularów powinien się dawać otaczać we wszystkie strony i pozwalać na ustawienie odpowiedniego kąta nachylenia. Wygoda rowerzysty to sprawa bardzo istotna. Wyobraź sobie, że co chwilę musisz sobie rozmasować pognieciony nos. W ten sposób nie pokonasz trudnego podjazdu...

3.  Nie zapominaj o ochronie

Na koniec, nie zapominaj o tym, że okulary kolarskie służą przede wszystkim do ochrony twoich oczu. Twoje oczy muszą być chronione nie tylko przed promieniowaniem słonecznym, ale również przed różnego rodzaju zanieczyszczeniami, owadami lub uderzeniem gałązką. Z tego powodu, okulary powinny być wykonane z materiału wysokiej jakości. Pamiętaj, że lepiej mieć komary na zębach niż pod powieką.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Pełna (Desktop) wersja